Święta ze skarpetkami

O czym myślisz gdy słyszysz o Świętach? W ten szczególny czas pamiętamy
o przygotowaniach do Wigilii, zakupach, sprzątaniu – do którego niekoniecznie pałamy miłością no chyba, że lubisz sprzątać 🙂 – przyrządzaniu tradycyjnych potraw, skończywszy na dobrze dobranym stroju. Coś jeszcze dodałbyś do tej listy?

A teraz zastanów się czy pamiętasz o tym jednym z najważniejszych detali, który sprawi, że nie zmarzniesz podczas tradycyjnej pasterki lub gdy wyjdziesz w mroźny dzień na śnieżną bitwę? Ile razy zdarzyło Ci się wracać do domu, myśląc tylko o ciepłym kocu? Istnieje jeden szczegół w ubiorze, który pomoże Ci zapomnieć o tych mroźnych wydarzeniach, do którego niekoniecznie przywiązujemy dużo uwagi. Możemy je mieć jednokolorowe z delikatnymi zdobieniami idealnie nadające się do garnituru jak np. w białe cętki. Pstrokate w najrozmaitsze wzorki i wzoreczki począwszy od piernikowych i ze znanym Rudolfem, skończywszy na tych dla pasjonatów wędkarstwa czy fryzjerstwa oraz uwielbiających egzotyczne kokosy.

skarpetki

Mogą też być profilowane, z elastycznymi wstawkami, które sprawią, że nie „uciekną” ze swojego miejsca. Mamy je wełniane, bawełniane, z różnymi domieszkami, a to wszystko by było Ci w nich wygodnie i komfortowo. Mają też dodawać pewności siebie, a innym pokazywać, że jesteś osobą godną zaufania. Chłodzą nas albo grzeją. Inne są na trekking i w góry, jeszcze inne do garnituru.

Skarpetkowa wspinaczka

skarpetki

Ich długości są przeróżne. Długie, krótkie, te bardzo długie i te bardzo krótkie. Dla kobiet, dla mężczyzn, dzieci w każdym wieku. Robiące wrażenie gdy je wyeksponujemy albo i dodające szyku gdy potrzeba. Można by powiedzieć, że to tyle ale one nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Nie musisz mieć konta oszczędnościowego w banku. Odłożone pieniążki po prostu schowaj w nie i wyjmij, gdy już uzbierasz na to, co sobie wymarzyłeś. Może kiedyś zdarzyło Ci się robić mini teatrzyk, w którym głównym rekwizytem były właśnie one, zaciągane na dłoń. W ten nadchodzący Świąteczny czas, jeśli masz kominek, powieś je przy nim, a jeśli nie, to co z tego? Powieś je przy pięknie pachnącej choince lub gdziekolwiek chcesz! One się nie pogniewają 🙂 Jak sam widzisz, zastosowanie skarpetek jest ograniczone jedynie przez naszą wyobraźnie. Może ktoś Ci kiedyś powiedział, że kolorowe skarpetki w prezencie to już przeżytek. Właśnie nie!

skarpetki

Wszyscy chcemy wykorzystać dany nam czas w te Święta jak najlepiej, z bliskimi, których możemy jeszcze długo po nich, nie zobaczyć. Zamiast skupić się właśnie na tych osobach w tych szczególnych dniach, wolisz marznąć i myśleć tylko o ciepłym kocu? Na pewno nie!!! Przypomnij sobie ile razy przemarzłeś i jedyną myślą kłębiącą się w głowie było to, by się ogrzać. Czy chcesz  i te Święta spędzić podobnie? Załęże się, że nie. Wykorzystajmy ten czas dobrze i w pełni. Odpowiednio dobrane skarpetki do indywidualnych potrzeb i okoliczności, mogą przechylić szalę zwycięstwa w zimowy czas, a bliscy będą nam dziękować za naszą autentyczną obecność, którą dzięki nim zyskamy, gdyż odczuwany mróz pozostanie wspomnieniem.

Jak widać, skarpetki to nie tylko rzecz użytkowa, mająca dodawać nam animuszu czy perfekcyjnego wyglądu. Dają nam również czas, który możemy spożytkować z bliskimi, a którego cofnąć nie możemy. Wykorzystaj go więc dobrze, utrzymując ciepło i przekazując je bliskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top